SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål med handtag 16034268
nr 1603 4268
Skål med handtag
silver, Ryssland, invändigt förgylld. Längd: 18 cm, höjd: 6 cm, diameter: 12 cm, vikt: 130g ca
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 mars 2024
kl 20:58:33
29/2 04:27:34
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver